Ilyet még nem látott a világ! Példátlan büntetést kaptak a pályán tiltakozó mosonmagyaróvári játékosok
A Magyar Kézilabda Szövetség Etikai és Fegyelmi Bizottsága 21 darab határozatot hozott a Debrecen elleni női kézilabda-mérkőzésen történtek miatt.
Az alkotmányjogász szerint a mentelmi jog nem arra vonatkozik, hogy a botrányos kocsmai verekedésekhez nyújtson védelmet, az az EP méltóságát hivatott megőrizni.
Nyitókép: Képernyőfelvétel Magyar Péter diszkós botrányáról
Ahogy arról korábban beszámoltunk, Magyar Péter , a Tisza Párt alelnöke néhány nappal EP-mandátuma átvétele előtt egy fővárosi klubban olyan botrányosan viselkedett, hogy végül biztonsági őrök vezették ki egy szórakozóhelyről.
A politikus balhéjáról megrázó videók kerültek elő, a Tisza Párt alelnöke a szemtanúk szerint még a szórakozóhely előtt is folytatta ámokfutását.
A beszámolók szerint miután a biztonsági őrök kivezették Magyart a diszkóból, két diák is távozott onnan, és az utcán látták, amint a politikus elindult a rakpart felé, nyomában a férfival, akinek elvette a telefonját.
A lap azt írta, mindketten látták azt is, hogy Magyar egy telefont dobott a Dunába, egyikük még azt is megjegyezte, hogy a politikus óvatosan, „sunyiban” dobta a vízbe a készüléket, hogy ne legyen feltűnő.
Mint arról korábban a Mandiner is beszámolt: a telefont később a vízirendészet munkatársai megtalálták a Duna medrében. A Magyar Nemzet információ szerint a készülékről aztán sikerült lementeni a rajta tárolt videófelvételeket, amelyeket a hatóságok felhasználnak a nyomozás során.
Lomnici Zoltán alkotmányjogász korábban arról beszélt a Magyar Nemzetnek, hogy amennyiben a telefon elvétele erőszakosan történt, akkor akár rablás bűncselekménye is megvalósulhatott. Ha pedig nem volt erőszak és fizikai érintkezés, akkor lopásról beszélhetünk. Utóbbi esetben akár három év szabadságvesztéssel is büntethető az, aki ilyen jellegű bűncselekményt elkövet.
Az alkotmányjogász arra is felhívta a figyelmet, hogy a mentelmi jog nem arra vonatkozik, hogy a botrányos kocsmai verekedésekhez nyújtson védelmet, hiszen az az EP méltóságát hivatott megőrizni.
Ugyanakkor az sem megkerülhető, hogy egy háromgyerekes családapáról van szó, aki az elmúlt hónapokban erkölcsi piedesztálról beszélt számos közéleti kérdésről, ráadásul frissen szerzett EP-mandátumot. Ilyenkor az első lépés, hogy a legfőbb ügyész megkeresi az EP elnökét és kezdeményezi a mentelmi joga felfüggesztését.